جشنواره پایتخت پنجره ها

دیروز بعد از تقریبا دو سال رفتم به سالن برگزاری همایش داستان و شعر جشنواره پایتخت پنجره ها . آثار تعدادی از عزیزانی که در جشنواره شرکت کرده بودند توسط خود صاحب اثر خوانده شد . در کل می توان گفت سطح فنی اثار ارائه شده در حد متوسط بود . البته لابلای آثار متوسط شعر ها و داستان ها و بخصوص داستانک هایی حائز اهمیت و پخته نیز هویدا بود . آثار خوانده شده از هنرمندان کل استان خوزستان بود .

در ادامه خبر جشنواره را از سایت ایسنا درج می کنم . موفق باشید .

 

(دومین جشنواره پایتخت پنجره‌ها برگزیدگانش را شناخت)

دومین جشنواره هنری مقاومت با عنوان "پایتخت پنجره‌ها" شامگاه گذشته(یکشنبه، چهارم مهر‌ماه) با معرفی برگزیدگان، در تالار مهر آبادان به کار خود پایان داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) از خوزستان در بخش شعر و داستان دومین جشنواره پایتخت پنجره‌ها از 75 شاعر 167 اثر در موضوع دفاع مقدس به جشنواره رسید.

 

در بخش شعر کلاسیک محمد ایمانی، سیده سلیمه موسوی و اردشیر زاهدی به عنوان برگزیده انتخاب شدند و در بخش شعر آزاد فاطمه جمعه شاد، حمیدرضا اکبری و عباس آتشی به ترتیب یکم تا سوم شدند.

 

در بخش داستان نیز 120 داستان از 70 داستان‌نویس به دبیرخانه جشنواره پایتخت پنجره‌ها ارسال شد که در قسمت داستان کوتاه زینب غلامی، حمید آباذری و عبدالحسین تنها برگزیده شدند.

 

در بخش داستان مینی‌مال هم هوشنگ بهداروند، سیده سلیمه موسوی و علی‌رضا امیری منتخب شدند.

 

در بخش مجموعه عکس به ترتیب امین نظری، مرتضی دهداری و محمود رضا دهداری نفرات یک تا سوم و در بخش تک عکس خدیجه عباس‌ثامری، ایمان برقشی و علی سراج همدانی برگزیده شدند.

 

در بخش نمایش‌نامه‌خوانی جایزه بهترین متن را "پالتوی خیس" به‌دست آورد و بهترین کارگردانی را نمایشنامه "مترسک‌های جنگی" به خود اختصاص داد.

 

رتبه نخست بازیگری مرد را عزیز زنگنه برای بازی در نمایش‌نامه "مترسک‌های جنگی" به خود اختصاص داد و حبیب تاجیمری بازیگر نمایش "هفت‌بند" رتبه دوم و علی سهیم‌پور بازیگر نمایش "چنانت دوستت می‌دارم" رتبه سوم را کسب کردند.

 

جایزه نخست بازیگری زن به نجمه شایان‌پور بازیگر نمایش "مترسک‌های جنگی" اهدا شد. همچنین رتبه دوم این بخش را فریده کیانی بازیگر نمایش " پالتوی خیس" و رتبه سوم را فرخنده زاهدی برای بازی در نمایش "یزرا" کسب کردند.


/ 4 نظر / 17 بازدید
ح.ر.م.پ

سلام . ممنون نظرم رو در مورد همایش توی وبلاگم گذاشتم امیدوارم موفق باشید

معصومه

سلام از آشنایی با شما خوشحالم و مطلبتون در مورد عشق رو خیلی دوست داشتم[لبخند][گل]

معصومه

راستی خوشحال میشم در مورد داستان کوتاهی که نوشتم نظر بدین[گل]

مژگان امینی

خیلی دلم برای آبادان تنگ شده . امیدوارم نویسنده ی بزرگی شوی.